1. Hello, have you changed your nickname on A801 and want to change it here as well? Contact your community minimod about it.
  Dismiss Notice

[DİZİ] PRISON BREAK

Discussion in 'Medya' started by Nazocanxd, Aug 21, 2017.

 1. Nazocanxd

  Nazocanxd Anvil God's Follower
  AnvilGod's Follower (Lv: 5)

  Joined:
  Feb 14, 2017
  Messages:
  2,512
  Likes Received:
  1,991
  PRISON BREAK
  [​IMG]  • [​IMG]
   Prison Break 2006 yılında çekilmeye başlanmış olup 2009 yılında final verip ve tekrardan 2017 yılında hayat bulan aksiyon dizi serisidir. Dizi şu anlık 5 sezondan oluşmaktadır. İlk 4 sezon 2006-2009 yılında çekilmiştir. 5. sezon ile 2017 yılında çekilmiş olup 9. bölümünde sezon finali vermiştir. 6. sezonun çekilme tarihi hâlâ paylaşılmamıştır. Başlıca spoiler vermeden söylemek gerekirse ağabeyi haksız yere idam cezasına çarptırılan Michael Scofield'ın kendisini hapishaneye attırarak, ağabeyinı hapishaneden çıkartmaktır.​

   Konusu basit gibi görülebilir. Lakin spoiler vermemek için detaya inmedim, eğer şu zamana kadar Prison Break izlemediyseniz başlamanızı tavsiye ederim. 4. sezondan sonra dizinin 2 bölümlük extra bölümleri de vardır.


  • Oyuncular

   • [​IMG]
    Michael, Lincoln Burrows'un küçük üvey kardeşi. Ağabeyini hapishaneden kurtarmak için silahlı bir soygun yapıp onunla aynı hapisaneye, Fox River'a gider. Hapishane planlarını üstüne dövme olarak yerleştirmiştir. Ayrıca dahi denilebilecek derece de üstün zekalıdır. Michael Scofield rolünü Wentworth Miller canlandırmıştır.

   • [​IMG]
    Lincoln Terrence Steadman'ı öldürmekten suçlu bulunur ancak o, kendisine tuzak kurulduğunu iddia etmektedir. Amerikan başkanı Caroline Reynolds tarafından hapise atılmıştır ancak asıl aranan kişi babasıdır. Lincoln Burrow rolünü Dominic Purcell canlandırmıştır.


   • [​IMG]
    Sara, Michael ve Lincoln'e kurulan komployu çözmek için onlara yardım etmeden önce Fox River'da çalışan birkaç doktordan biriydi. Aynı zamanda Michael'den hoşlanmaktadır. Sara Tancredi rolünü Sarah Wayne Callies canlandırmaktadır.


   • [​IMG]
    Sucre, Michael'ın hücre arkadaşıdır, soygun suçundan hapishanede bulunmaktadır. Maricruz adında bir sevgilisi vardır. Hatta evlenmek istemektedirler. Fox River kaçaklarından biridir. Fernando Sucre rolünü Amaury Nolasco canlandırmıştır.

   • [​IMG]
    T-Bag adam kaçırma, tecavüz ve cinayet suçlarından şartlı tahliyesiz ömür boyu hapse mahkûm edilmiştir. Michael'ın kaçış ekibindeki en sevilmeyen kişidir. T-Bag rolünü Robert Knepper canlandırmıştır.


   • [​IMG]
    FBI Özel Ajanı Mahone Fox River kaçaklarını yakalamak için ülke genelindeki kaçak avını yönetmektedir. Ancak tek amacı onları yakalamak değil,aynı zamanda öldürmektir. Alexhander Mahone rolünü William Fichtner canlandırmıştır.


   • [​IMG]
    Brad Bellick, Fox River Eyalet Hapishanesi'nde gardiyanların lideridir. Brad Bellick rolünü Wade Williams canlandırmıştır.

   • [​IMG]
    C-Note ordudan atıldıktan sonra işsiz kaldı.Kamyonla uyuşturucu taşırken yakalandı. Kacee adında bir karısı ve Dede adında bir kızı vardır. Fox River kaçaklarından biri olmuştur. C-note rolünü Rockmond Dunbar canlandırmıştır.

   • [​IMG]
    Gizli Servis ajanı Kellerman Reynolds tarafından Lincoln Burrows'un idamının gerçekleşmesini sağlamak için görevlendirilmiştir. Paul Kellerman rolünü Paul Adelstein canlandırmıştır.
   
  Pegasusxox likes this.
 2. Pegasusxox

  Pegasusxox Elisah's Devoted
  Devoted to Elisah (Lv: 2)

  Joined:
  Feb 15, 2017
  Messages:
  920
  Likes Received:
  3,091
  Bu dizi adamdır
   
 3. Izmirlicocuq

  Izmirlicocuq Banned Account

  Joined:
  Feb 16, 2017
  Messages:
  21
  Likes Received:
  75
  Cocugum bu dizide yasina uygun olmayan sahneler var
  -------------------
  Lan veronica nerde
   
  Honorabilis and Pegasusxox like this.
 4. Fbbtk

  Fbbtk Elisah's Devoted
  Devoted to Elisah (Lv: 4)

  Joined:
  Feb 14, 2017
  Messages:
  1,873
  Likes Received:
  2,459
  Sikkofıyld yakışıklı diye başlamıştım sonra gay olduğunu öğrenince bırakmıştım
   
 5. Maniaqx1

  Maniaqx1 Forum Expert

  Joined:
  Nov 11, 2017
  Messages:
  100
  Likes Received:
  477
  İzleyin İzlettirin Efso Bir Şey