1. Hello, have you changed your nickname on A801 and want to change it here as well? Contact your community minimod about it.
  Dismiss Notice

Genel Kurallar

Discussion in 'Türkçe' started by Syserr, Jan 2, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Syserr

  Syserr Beretta 9mm

  Joined:
  Sep 27, 2016
  Messages:
  31
  Likes Received:
  70
  [​IMG]
  1. Her üyeye karșı saygılı olun.
  Herkese karșı saygılı olun. Bu Anvilgod'un birinci kuralıdır. Bir kişiye, bir grup kişiye veya herhangi bir şeye hakaret etmeyin, incitmeyin ve kışkırtmayın (provokasyon yapmayın). Eğer bir kişi size hakaret ediyorsa lütfen ona hakaret etmeyin yoksa siz de cezalandırılacaksınız. Bunun yerine içeriği raporlayın ve kullanıcıyı engelli listenize ekleyin.

  2. Spam'a izin verilmemektedir.
  Bir konuya gönderilen alakasız içerik de spam sayılmaktadır. Özellikle, eğer bir sohbet başlığına değilde bir tartışma konusuna gönderiyorsanız, lütfen mesajınıza mümkün olduğunca daha fazla içerik ekleyin.

  ● 2.1 AG forumunda herhangi bir sitenin veya ürünün reklamını yapmayın.
  AG, bir reklam sitesi değildir. Başka bir web sitesinin reklamını mesaj atmayın, bir ürünü tanıtmak için AG'yi kullanmayın. Her iki içerik silinecek ve gerekirse üye cezalandırılacaktır.

  ● 2.2 Bir konu oluştururken konuya tartışma değeri ekleyin.
  Tartışma değeri olmayan konular kilitlenecektir. Soru sormanız için bir konu olduğundan soru içerikli konulara izin verilmemektedir.

  ● 2.3 Rapor sistemine veya beğenme sistemine spam yapmayın.
  Herhangi bir içeriği gereğinden fazla beğenmeyin veya raporlamayın. Bunu yaparsanız cezalandırılacaksınız. Not: AG Facebook değildir! Gördüğünüz her mesajı beğenmeyin. Sizin için değerli olan şeyleri beğenin.

  ● 2.4 Kendi bölümünüzün dilini konuşun.
  AG bir uluslararası sitedir, yani çoğu topluluk için bir alt-forumumuz bulunmaktadır. Eğer İngiliz bölümündeyseniz, lütfen sadece İngilizce konuşun. Eğer Portekiz bölümündeyseniz, lütfen sadece Portekizce konuşun.

  ● 2.5 Flood ve scroll yasaktır.
  Aynı şeyleri defalarca yazmak(flood) ve çok fazla satır atlamak(scroll) konularda ve profillerde yasaktır. Böyle gönderiler silinecektir.

  ● 2.6 Büyük harf kullanımını suistimal etmeyin.
  Açacağınız konu başlığını ve göndereceğiniz mesajlarda tamamen büyük harfler kullanmayın.

  ● 2.7 Üst üste yorumlar atmayın.
  Bir konuya yorum attıktan sonra tekrar yorum atmadan önce başkasının yorum atmasını bekleyin ya da yazdığınız cevaptaki "Edit" ya da "Düzenle" tuşunu kullanarak yorumunuza bir ekleme yapın.

  3. Zaten varolan konuyu ya da gönderinin aynısını oluşturmayın.
  Gönderine ya da konuna daha fazla şeyler eklemek istersen, lütfen başka gönderi atmak yerine gönderinin altındaki düzenle seçeneğine tıklayın. Eğer konu oluşturacaksanız lütfen o konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol et ki çift konulardan sakınabilelim. Bu şekildeki gönderi ve konuları modere edeceğiz.

  4. Gönderinize bir değer kattığınız sürece ölü konu diriltmek serbesttir.
  Ölü konu diriltmek biri "ölü konu"ya gönderi attığında oluşur(En az 1 aydır yeni gönderi almamış konu). İsterseniz yapabilirsiniz. Ancak, gönderine birkaç değer koyman gereklidir. Gönderin tartışma niteliği taşımazsa konu kilitlenecektir.

  5. İçeriğiniz uygun olmalıdır.
  Anvilgod PG-13 kurallarını takip etmektedir. Bu ise her içeriğin 13 yaşından küçük kullanıcılar için uygun olmasını gerektirir. Herhangi bir uygun olmayan resim, sözcük, bağlantı, video ya da herhangi bir türde içeriğe izin verilmez. Örnek olarak pornografik bir içerik silinecek ve kullanıcı uzaklaştırılacaktır.

  ● 5.1 Çok parlak, korkunç, iğrenç ya da kanlı resimler yasaktır.
  Hızlıca yanıp sönen ve göze zarar verebilen gifler yasak olduğu kadar insanları korkutma amaçlı gifler de yasaktır. Onun dışında iğrenç resimler de silinecektir. Kimse PG-13 web sitesinde iğrenç resim görmek istemez. Aynı şey kanlı ve şiddet içeren resimler için de geçerlidir. Bu türdeki içerikleri paylaşmayın.

  6. Başkaları tarafından yapılan FanArt'ları kullanmayın.
  Diğer üyelerin yaptığı Ateiler801 içerikli resimleri(fanart) kullanmayın. Size ait olmadığı sürece kullanmayın. Başkası için yapılmadığı sürece resmi Ateiler801 resimlerini kullanabilirsin.

  7. İmzanızı doğru boyutlarda tutun.
  İmzanız hiçbir şekilde 970x270 pikselden büyük olmamalıdır.
  [​IMG]

  8. Rapor sistemini suistimal etmeyin.
  Başka kullanıcıların içeriklerini gereksiz yere raporlamayın. Her kullanıcının raporlarını kontrol ediyoruz, yani lütfen sabırlı olun ve seçeneği boş yere kullanmayın.

  9. Yetkili taklidi yapmak yasaktır.
  Basit olarak, ekip üyesi olmadığınız halde ekip üyesiymiş gibi davranmayın. Diğer insanlara ekip üyesi olmadığınız halde ekip üyesi olduğunuzu söylemeyin. Düzensiz içerikleri modere etmeye çalışmayın. Diğer insanlar ekip üyesi olduğuna inanabilir, yani lütfen bu ekip içerikli işi bize bırakın.

  10. Kurallardan sıyrılayım demeyin.
  En azından sağduyulu davranın. Kuralları kurnazlıkla alt etmeye çalışmayın, işe yaramayacaktır. Bir şey doğru değilse biz el atacağız.

  11. Kimsenin özel bilgilerini istemeyin.
  Birisinin özel bilgilerini almak için ısrar etmeyin veya tehditte bulunmayın.

  12. Hesap paylaşımı yasaktır.
  Hesabınızı ve şifrenizi KİMSE ile paylaşmayın. Eğer birisi şifrenizi soruyorsa veya hesabınızı ele geçirdiyse derhal bir ekip üyesi ile iletişime geçin.

  [​IMG]
  Eğer kurallar hakkında aklınıza bir şey takılırsa, herhangi bir AG moderatörüne veya Sorular&Cevaplar Başlığı'na sorabilirsiniz.

  Eğer AG'de haksız olarak banlandığınızı düşünüyorsanız, forum yöneticilerimize özel mesaj yoluyla(yan hesap kullanabilirsiniz) müracaat edebilirsiniz. Sadece AG Süper Moderatörler ve Yöneticiler kullanıcıları banlayabilirler ve Transformice banlarıyla biz ilgilenmiyoruz.

  Yukarıdaki kurallara uymadığını düşündüğünüz mesajları "Rapor Et" tuşuyla bize bildirebilirsiniz.
  [​IMG]
  Eğer haksız yere konunuzun kapatıldığını düşünüyorsanız. Özel mesaj ile konuyu kapatan görevli ile iletişime geçin.
  AG TR Yetkili Ekibi:
  Mindedly | AG TR Moderatör

  Kurallarda değişiklik olabilir. Lütfen konuyu ara sıra kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
  Konu güncellemesi: Mindedly tarafından 7 Mayıs 2019 Salı günü yapıldı.
   
  Cyclonies, Honorabilis, Fbbtk and 2 others like this.
Thread Status:
Not open for further replies.