1. Hello, have you changed your nickname on A801 and want to change it here as well? Contact your community minimod about it.
    Dismiss Notice

[Tartışma] Batıl İnançlar

Discussion in 'Konu Dışı' started by Maniaqx1, Nov 12, 2017.

1. Honorabilis

Honorabilis Shaman

Konuşma içinde kullanırım ama inandığım için değil, lafın gelişi. Gözüm daldığı zaman misafir gelicek falan gibi...

Maniaqx1 likes this.
  2. Maniaqx1

Maniaqx1 Forum Expert

Onyargilari kirmak onemli , adamina gore muamele insanlik hakkidir bence.

Lamay likes this.
  3. Cyclonies

Cyclonies Rookie

Ben çok şeyden nefret ediyorum, küçükken çocuklara şöyle yaparsan seytan yanında dolaşır yapma etme filan çocuğa küçükken kötü şeyleri aşılıyorlar bence yanlış adam korkuyor hep.Birde cinler sana musallat oluyor diyorlar küçükken çocuklara .Hic yahudiye vs musallat olan gördünüz mü hayır göremezsiniz çünkü adamlar inanmıyor ve korkumuyor.İnsan oğlu kendi kendini korkutuyor.(dipnot: Deist vs değilim inanıyorum bende sadece düşüncelerim bu yanlış anlaşılma olamasın)

Last edited: Nov 13, 2017
    Honorabilis, Maniaqx1 and Nazocanxd like this.
  4. Maniaqx1

Maniaqx1 Forum Expert

Bizim Ülkede Dini Çok Kullaniyorlar. İşte bazı araştırmadan hemen inananlar var onlar yüzünden bize kadar geliyor ve tamamen psikolojik bence insanlar ruh haline gore batil inanc uydurabiliyor mesela aa elim kasiniyor para gelicek aa ayagima agri girdi kesin kopucak vs :D

Cyclonies likes this.
  5. Fbbtk

Fbbtk Elisah's Devoted Devoted to Elisah (Lv: 4)

Nazar haricindeki batıl inançlara inanmıyorum ama nazar gerçekten var.

Bu arada mavi yazı gözlerimi kanattı okuması daha kolay bir renk ile değiştirebilir misin

Maniaqx1 likes this.
  6. Maniaqx1

Maniaqx1 Forum Expert

Nazar bence de var

Onu ayarliyayim

Fbbtk likes this.